Zadanie – ,, KALEJDOSKOP MUZYKI POLSKIEJ ‘’

Przedsięwzięcie ,,KALEJDOSKOP MUZYKI POLSKIEJ ‘’składać się będzie z cyklu koncertów podczas których zostaną wykonane najwybitniejsze dzieła muzyki polskiej, promujące polskie wartości kulturowe i patriotyczne, łączące pokolenia. Wykonawcami będą pedagodzy, absolwenci oraz uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sierpcu oraz zaproszeni goście.
W projekcie zaplanowano łącznie 19 koncertów w szkołach podstawowych, gimnazjach, kościołach i domach seniora. Koncerty odbędą się w kościołach w Gozdowie, Sierpcu, Żurominie, domach seniora w Drobinie i Kolczynie w Szkole specjalnej w Sierpcu ,gimnazjum w Sierpcu ,w szkołach podstawowych w Sierpcu ,Gozdowie, Szczutowie, Żurominie, Drobinie ,Zawidzu, Sikorzu, Siecieniu, Drobinie i Raciążu.
Podsumowaniem zadania będą dwa koncerty finałowe:

1. ,, Przebojowo Klasycznie Patriotycznie, czyli muzyka Polska w różnych odsłonach’’ Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu 28 października 2018r. godz. 17.00 z udziałem Big Bandu ,,Fabryka Wełny Pabianice”
Współorganizatorem wydarzenia jest Burmistrz i Rada Miasta Sierpc.

2. Koncert Muzyki Polskiej – Żuromińskie Centrum Kultury 9 listopada 2018r. godz.17.00

W programie koncertów usłyszymy pieśni patriotyczne, kompozycje Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki , Karola Szymanowskiego, Grażyny Bacewicz, Michała Kleofasa Ogińskiego, Władysława Żeleńskiego , Mieczysława Surzyńskiego, Feliksa Nowowiejskiego Krzysztofa Herdzina ,kompozytorów polskiej muzyki filmowej i innych.
W ramach zadania zostanie nagrana i wydana płyta CD, upamiętniająca dorobek kompozytorów polskich pt. ,,Kalejdoskop Muzyki Polskiej’’
Partnerzy zadania:
Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu,
Żuromińskie Centrum Kultury
PSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku
Zasięg zadania: regionalny
Miejsce realizacji: powiat sierpecki, żuromiński, płocki i płoński
Patronat medialny :Radio7 ,TVSierpc, KurierSierpecki
Termin realizacji : 02.07.2018 do 19.11.2018 r.

Zadanie sfinansowane ze środków:
Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,Kultura Interwencje-2018’’ Burmistrza i Rady Miasta Sierpc oraz Sierpeckiego Towarzystwa Muzycznego.

Brak możliwości komentowania.